Елементи визначення плати за землю на території Любимівської селищної ради

Дата: 19.06.2021 11:38

1. Платники податку

Платниками податку згідно пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України є:

• власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
  • землекористувачі.
  1. Об’єкт оподаткування

Об’єктом оподаткування згідно пункту 270.1 статті 270 Податкового кодексу України є:

-  земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

- земельні частки (паї), які перебувають у власності.

3. База оподаткування

Базою оподаткування згідно пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України є:

- нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

-  площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

4. Ставка земельного податку

Ставки земельного податку визначені у Додатку 1.1до цього рішення.

5. Пільги щодо сплати земельного податку

5.1. Перелік пільг для фізичних осіб визначено статтею 281 Податкового кодексу України.

5.2. Перелік пільг для юридичних осіб визначено статтею 282 Податкового кодексу України.

5.3. Перелік земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком визначено статтею 283 Податкового кодексу України.

5.4. Порядок та особливості застосування пільг визначено пунктами 284.2 та 284.3 статті 284 Податкового кодексу України.

5.5. Перелік пільг, наданих відповідно до пункту 284.1. статті 284 Податкового кодексу України, визначено у Додатку № 1.2 до цього рішення.

6. Податковий період для плати за землю

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

7. Порядок обчислення плати за землю

Порядок обчислення плати за землю визначено статтею 286 Податкового кодексу України.

8. Строк сплати плати за землю

Строк сплати за землю визначено статтею 287 Податкового кодексу України.

9. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку за землю.

Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку за землю визначено пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України.

Секретар селищної ради                                                                              В. ЖУЖА